Откако Дуа Липа објави карта со голема Албанија, сега се појави и карта на големо Вевчани.

Дуа Липа е барат голема Албанија, Некст тајм е барет голема Македонија, Преслава е побара Санстефанска Бугарија… дајте да се опјаниме и мие, Перо Бели да го побарат Големо Вевчани и да изгиниме, објави на „Фејсбук“ Ранко Србакоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.