Деновиве на социјалните мрежи циркулира фотографија од Хрвастка која привлекува многу внимание од корисниците. Како што може да се види, спакувана во кеса со останатото ѓубре, се нашла и една венчаница која најверојатно нејзиниот сопственик или сопственичка ја оценил како грешка која треба да заврши во депонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.