На денешен ден кај Слупчане загина капетанот во АРМ Синиша Стоилов. На фејсбук страната „Македонска одбрана“ денеска е споделена фотографија од капетан Стоилов и текст:

[СЕЌАВАЊЕ] : На денешен ден, 10-ти јуни 2001 година, кај с. Слупчане, животот го загуби 36 годишниот припадник на АРМ, со чин капетан, СИНИША СТОИЛОВ.

Зад себе ги остави синовите Стојмен и Ненад, како и сопругата Љубинка, вечно да тагуваат по него.

Вечна му слава и фала!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.