Во една станбена зграда во Москва во лифотот познат јутјубер постави портрет на претседателот Владимир Путин. Во лифтот има и скриена камера која ги сними реакциите на станарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.