Видеото со невестата од Либан, која ја снимаше својата свадбена фотосесија пред да се случи големата експлозија во бејрутското пристаниште, го обиколи светот.

Но, деновиве се појави слична снимка, на која е уловена реакцијата на младоженците на силниот звук од екплозијата, како и ужасот што следеше потоа – парчиња стакла кои летаа кон нив, прашина, дим, општ хаос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.