Утрешниот 29 февруари е престапен, но ден со висока вибрација. Нумеролозите се позанимавале со неговото значење и на тој начин ни ја приближиле оваа престапна година.

Рано наутро 29.02.20 енергијата почнува да тлее во нашиот соларен плексус, кој е поврзан со нашите емоции и интуиција. Како што одминува денот, енергијата ќе добива сѐ поголем залет, па ќе имате чувство дека вашата енергија сѐ повеќе расте. Поради тоа немојте да се чудите ако интуицијата ви биде на високо ниво и честопати во денот ви се случат „дежа ви“ проблесоци.

Ако сте размислувале за идниот живот, утре, секако, е тој ден – почнете да работите на остварување на своите соништа.

Почекајте часoвникот да отчука 11:11, гледајте на часовникот цела минута, а потоа затворете ги очите и зачекорете во својата иднина. Мислете на она што длабоко сакате да се оствари и само чекајте. Ќе дојде!

Доколку тоа не сте го направиле во претпладневните часови, направете го тоа вечерта! Немојте да го пропуштите овој 29 февруари!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.