Исчезнатиот професор во пензија и архитект Георги Константиновски е најден жив денеска во Бардовци, дознаваме од извори во семејството. Георги се водеше како исчезнат од ноќта меѓу петокот и саботата. Во меѓувреме во Брза помош било пријавено дека е донесено тело најдено во Бардовци, но за среќа, најдениот човек бил жив, а тоа всушност бил Константиновски.

Според непотвредени информации, Константиновски бил најден паднат во некој двор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.