Канје Вест пред неофицијално да се кандидира за претседател на САД, откри дека го прележал коронавирусот.

Тој во интервју за „И Њуз“ потврди дека го прележал вирусот во февруари.

Вест ги опиша своите мачни денови, кога имал силна треска, потење, висока температура и единственото нешто што му било потребно било топол туш.

Слушнав дека и Дрејк имал коронавирус, па си реков не може да му е полошо отколку на мене – рече познатиот рапер.

Дрејк во март сепак покажа на својот Инстаграм профил негативни резултати на тестот за коронавирусот.

Кога велат дека ќе направат вакцина за Ковид-19, премногу внимавам – кажа контраверзниот рапер.

Интервјуто се прошири по социјалните мрежи по неговата кандидатура за претседател, идеја која ја соопшти уште во 2015 година.

Раперот во моментот подготвува нов албум „Господовата земја“ како и нова колекција на неговата модна куќа „Јизис“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.