Развиеното момче кое за време на вечерашните протести во Белград разголен зборуваше пред камерите на „Н1“ направи хаос на социјалните мрежи. Српските твитерџики полемизираа кој е овој „Аполон“.

Репортерите на српски „Блиц“ веднаш го пронајдоа. Станува збор за бодибилдерот Немања Миленковиќ, кој на „Инстаграм“ веќе го следат 17 илјади корисници, повеќето од нив девојки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.