Тројца мажи се снимени како се фрлаат во Дунав од воз кој штотуку излегува од тунел. Снимката е направена пред една недела во Виена, а е објавена на Инстаграм.

Луѓето кои го коментирале видеото истакнале дека во реката можело да има бродови или пливачи и дека мажите што скокале ги ризикувале не само своите туку и животите на другите луѓе.

Ризикување на својот и туѓиот живот за неколку секунди слава – лудост, е еден од коментарите.

Виенската железница поднесе тужба против тројца мажи заради кршење на железничките закони, пренесува Дејли мејл.

 

View this post on Instagram

 

Me Jumping with a Frontflip 180 Twist from this Train in Vienna 🔥🤘🏼 #1KfollowerSpecial 🍌 🎥: @obvisuall

A post shared by CRAZY BANANA 🍌 (@crazybananajumping) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.