Постојат повеќе начини да добиете прекрасни и шарени јајца за Велигден, за кои сите ќе ви љубоморат. Земете фолија, завиткајте ги јајцата, па ставете ги во боја да се варат. Вака, тие ќе добијат супер ефект или мраморно јајце.

Ова се неколку супер идеи за фарбање јајца за големиот празник кој е пред нас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.