На вечерата на која присуствувале 170 гости, Трамп откако се заблагодари на љубезното гостопримство задрема додека зборуваше кралицата.

Освен тоа, спротивно на протоколот, за време на вечерата тој ја потчукнуваше кралицата по грбот.

На вечерата изненади и премиерката Тереза Меј , која се појави во црн фустан со длабоко деколте.

Принцот Хари и Меган Маркл не беа присутни на вечерата, поради новороденчето.
Затоа Кејт Мидлтон беше облечена како принцезата Дајана со нејзината легендарна тијара.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.