Американскиот претседател Доналд Трамп користејќи ја мрежата на Твитер го исмева својот противник Џо Бајден во твит објавен во четвртокот.

Во анимирано видео, фигура која потсетува на Џо Бајден се движи напред по железничка пруга на воз на кој има напишано „КАГ 2020“ на вагоните, што е скратено на слоганот на Трамп „Keep America Great“ и натписот „Трамп Пенс“, додека на снимката може да се слушнат некои од најбизарните цитати на кандидатот на Демократите.

Говорејќи за искуство од својата младост кога бил спacувaч на јавен базен Бајден, меѓу другото, вели: „Сакам кога децата ми скокаат во скутот“.

Исто така, на инвалидската количка под натписот „Претседател на Бајден“ има натпис „Вашата коса мириса одлично“, што е алузија за бројни случаи кога Бајден би влегол во личниот простор на жените и девојчињата на јавни настапи, ќе ја помириса нивната косата, ќе ги гали, ќе ги држи за рацете, рамената и грбот, ги бакнува, шепка во ушите или на друг начин им покажува нежност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.