Тригодишно девојче Е. К., почина во Пале, Босна и Херцеговина, откако се задушило со семка од цреша.

Окружното јавно обвинителство на Сараево потврди дека се случила таква несреќа и дека дежурниот обвинител бил информиран за сè.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.