Тоше Илиевски е момчето по кое тажи Македонија. За неговото лекување се собираа пари, но тој ја изгуби битката за живот. Сепак после него остануваат зборовите кои тој ги има кажано и напишано, а истите посочуваат колку тој бил разочаран од здравствениот систем.

Ова е еден негов статус:

Болничар нема

Бараме сестра нема

Бараме доктор нема

Уште ми вика дали имам топломер…?Ајде од дома ќе земам ако не..
А барем слушалки да измерат притисок…нема
Дојде Живот…
Затоа ќе плукам по здрaвството
Зашто јас давам максимална подршка и до сите што се изгубени при разум во борба со болеста …но не сме и умоболни, Господ ни дава сила…ќе ве тоне вас што го убивте народот со пари…
Дали вака се работи???
Дали вака се лечиме???
Дали е во ред???
Кој сака нека дојде ќе разговараме, макар и медиуми…Јас сум отворен со секој

Повелете….Очи во очи

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.