Ако порано се прашувавте дали вашиот успех навистина може да се запишан во sвездите, одговорот е да. Според „Космополитан“, една американска страница спровела истражување за да открие во кои хороскопски знаци се родиле најбогатите луѓе во светот. Овие три знаци се на врвот на списокот:
Лав
Меѓу 100 милијардери на списокот „Форбс“, дури 14. се родени во знакот на Лав. Лавовите се познати по многу способни и како смели поединци, кои ако во нешто видат реален потенцијал, се осмелуваат да ризикуваат, што генерално ги води кон високи позиции и високи бројки на сметката.

Терезија
На истиот список, во Терезија се родени 11. лица. Иако првенствено се стремат кон рамнотежа во животот, Терфезијата е подготвена да жртвува одреден сегмент од животот и да се посвети на работата за да обезбеди повеќе од светла иднина за себе и за неговото семејство.

Водолија
Водолиите се крајно амбициозни и оптимистинки личности. Понекогаш тие знаат да брзаат и добро да се изгорат, но нивната самодоверба и желбата да успеат, честопати ги доведува до над просечните животи. Инаку, Водолии исто така има 11. на списокот „Форбс“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.