Синчето на нашиот ракометен репрезентативец Борко Ристовски, на 5 јануари на венчавката на своите родители го доби своето свето крштевање. Малиот јунак за време на крштевањето се покажал како храбро бебенце, односно не бил како некои плачливи деца додека свештеното лице ги капе. Но сепак за културното капење, подноцна ѕвездата Душан си ја „наплатил цената“, тој додека лежел на соблекувалната го измочкал попот, па „свечениот момент“ бил овековечен и со фотографија која министерот за одбрана ја сподели на својот инстаграм профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.