Горан Ангелов, еден од обвинетите за случувањата од 27 април на својот Фејсбук профил напиша статус посветен на Игор Дурловски, кој е ностител во 5-та изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

Кога ни беше најтешко, кога го штедевме секој денар додека татко ми скапува по затвори не можевме да и купиме на Ева виолина.

Еден човек, голем човек по име ИГОР ДУРЛОВСКИ дојде во нашиот дом и и поклони виолина на Ева.

ТИ БЛАГОДАРИМЕ ДУРЛОВСКИ!!!!

Затоа Игор ,затоа ВМРО -ДПМНЕ!!!!!, пишува на Фејсбук на профилот на Горан Ангелов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.