Необична фотографија стана вистински хит на социјалните мрежи.

Имено, според пишувањата на социјалните мрежи фотографијата настанала во Тетово, а на неа се гледа како тетовец си ја потпрел хаубата од своето Ауди со автоматска пушка АК-47.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.