Тестисот на маж екплодираше откако беше погоден со гумен куршум за време на протест против полициска бруталност. Сега, 29-годишниот Бен Монтемејџор го тужи шефот на полицијата во Лос Анџелес за претерана употреба на сила и прекршување на неговите права.

Инцидентот се случил за време на демонстрациите минатото лето. Според обвинението, десниот тестис на Монтемејџор потекол колку големината на грејпфрут а откако пукнал морал да биде шиен дел по дел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.