Единствената личност која ја преживеа несреќата со голема брзина во која загина принцезата Дајана, е фотографирана за прв пат по пет години кога се наближува 25-годишнината од нејзината смрт.

Телохранителот на Дајана, Тревор Рис-Џонс (54), кој сега себеси се нарекува Тревор Рис, беше „фатен“од британскиот таблоид Сан додека го чекаше своето семејство на паркинг во супермаркет во Шропшир, Англија, додека тие купуваа.

На неговото лице на фотографиите јасно се гледаат лузни.

Сепак, тој ги обновил својот живот и кариера, а сега живее со сопругата и двете деца, откако наводно „заработил богатство како директор за безбедност“ на нафтената компанија Халибартон, а сега е шеф на обезбедувањето на компанијата за лекови AstraZeneca, вели Сан.

Тревор живее мирен живот. Она што се случи таа ноќ се уште е со него и лузните се видливи. Неговиот живот сега е тивок и без настани. Тој сигурно не се додворува на публицитетот или зборува многу за тоа. Тој се обиде да продолжи понатаму и да продолжи со својот живот, пишува „Сан“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.