Дека воспитувањето на децата доаѓа од дома, односно најпрво од семејството доказ се овие фотографии кои кружат по социјалните мрежи. Имено детенце мавајки со голем камен се обидува да ги повреди лебедите во Охридско езеро. Според фотографијата може да се види дека детето не е воопшто мало за да не разбира што прави. За жал, се останува на совеста на ова детенце и неговите блиски. Реакации и коментари со револт за оваа тажна слика може да се прочита на социјалните мрежи, вакво нешто едноставно не е дозволено и е казниво со закон.

фото: П. Стојановски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.