Нема нови информации, секојдневно сум во контакт со српската полиција и ме информираат за нови информации, рече таткото на исчезнатиот Матеј Периш.

Желбата да биде жив се секогаш присутни, очекувам Матеј да се појави, бидејќи ништо не е видено до крај и нема факт дека Матеј со сигурност завршил во реката, изјави Ненад Периш, таткото на исчезнатиот Матеј по кој се трага четири месеци .

Матеј Периш исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември минатата година во Белград, а потрагата по него сè уште трае.

Ја поминав целата приказна неколку пати и ги вклопив моите пријатели и полицијата и некои мои размислувања во неа и навистина е голема енигма. Матеј не исчезна, тој замина. Мое мислење е дека Матеј знаел каде оди и дека ако се случи нешто, за него е неочекувано. Сите опции се отворени и се надевам на најдоброто. Знам дека ако се најдеше, ќе имаше голема прослава во Хрватска и Србија, додаде тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.