Сараевските полицајци и пожарникари во текот на ноќта спасиле четири лица за време на драматичното гасење на пожар во станбена зграда во една од населбите.

Во станот на брачниот пар Муслиќ, тие биле со бебето и уште една жена која се онесвестила. Сите полесно се повредени, кои највероватно се наголтале дим, велат од пожарникарската служба.

Според зборовите на очевидци, пожарникарите ги „ваделе луѓето од пожар, а бебето го фатиле, додека таткото го фрлал од оган“.

Причините за пожарот сеуште не се познати, се претпоставува дека станува збор за неисправна електрична инсталација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.