На семејството Илиески од Прилеп им е потребен секој денар за болничките сметки на таткото и сопруг Гоце, кој во моментот е на респиратор, а секој болнички ден носи нов финансиски удар. Со болеста веќе се избори целото семејство, но потребна е помош да се спаси 43-годишниот Гоце, сакан татко и сопруг, возач на Брза помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.