Снимката, иако на прв поглед делува симпатично, на многумина не им се допадна. Додека едни го нарекуваат таткото генијалец, други го обвинуваат за злоставување на детето.

Мајката на детето објави порака во која вели дека сопругот и побарал леплива трака за да му ги залепи рацете и нозете на синчето за да не се намокри.

„Потоа го снимив ова видео, во кое сопругот го користи нашиот син за да го исчисти снегот. Синот уживаше!” напиша мајката.

Од друга страна бројни коментари го осудуваат таткото за злоставување на детето, а неговата забава ја прогласија за „глупава и одвратна”.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.