Туристка се породи на плажа во италијанскиот град Католика близу Римини, но поневеројатно е што не ни знаела дека е бремена.

45-годишната Австријка Тамара Кеметингер, заедно со сопругот Роберт летувала во Италија. На први август, двојката заминала на плажа, кога Тамара доцна попладне тргнала во тоалетот, а потоа одеднаш почнала да вика помош – раѓањето започнало. Сè се случило со голема брзина, медицинска сестра која била таму и чувар на спасување помогнале, мајката се породи меѓу шокираните пливачи, а потоа тие ја пренесоа во болницата со бебето.

Ова е седмо дете на мама Тамара и тато Роберт. Ќе се вика Паоло,по спасителот кој помогна за време на породувањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.