Нашата позната македонска пејачка Тамара Тодевска денеска стана мајка по втор пат.

Како што објави самата пејачка на социјалните мрежи таа на свет го донесе синот Дарен, а на нејзината ќеркичка Хана и роди братче.

Честитки Тамара!

View this post on Instagram

Welcome #babydaren … 💙💙💙

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) onRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.