Во медиумите излезе информацијата дека Лепа Брена и Саша Поповиќ го продале Гранд, а сега Стефан Живоиновиќ реши да открие што се крие зад сето тоа.

Не се мешав многу во тоа. Поповиќ сигурно останува советник и како некој кој ќе учествува во тоа. Колку што има финансиска добивка, толку и тој тоа сака да го прави, бидејќи Ѕвездите на Гранд го исполнуваат емотивно среќен. А ние продолжуваме понатаму, имаме приватни работи кои ни се приоритет. Една од работите е винаријата и виното кое го произведуваме Виста Хил. Виктор и јас влеговме во бизинисот со нашиот кум и од стара винарија направивме интернационален бренд. Имаме планови да се шириме на американскиот пазар. Добивме награда за најдобро бело вино во Србија, како и за розето – вели Живоиновиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.