Српскиот актер Никола Ѓуричко многу ретко зборува и открива детали за својот приватен живот. Тој е во среќен брак со сопругата Лилјана со која има две ќерки, а со својата избраничка ретко се појавува во јавност.

Инаку Лилјана е филмска продуцентка, а парот се запознал на снимањето на филмот „Грабежот на Третиот Рајх“. Ѓуричко во едно интервју неодамна признал дека таа го има главниот згор во куќата.

Поекогаш има кавги и нервоза, но многу ни е поубаво кога сме заедно. Тоа е она што не држи. Кога одам некаде на пат или на снимање, првиот ден ми е интересно, но вреќе вториот, третиот, ми недостасуваат, изјавил Никола кој додал дека токму неговата сопруга во голем дел е заслужна за неговиот професионален успех.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.