Легендарниот фудбалер, Диего Марадона остана на улица, откако свршеницата го исрлила од неговиот стан, пишува „Мирор“.

Тие неодамна ја објавија нивната веридба, но русокосата Аргентина ги изненади сите, кога во една од емисиите се нарече „сингл“ девојка.

– Неколку дена траеше нивната расправија, а на крајот Росио го избрка барадона од станот. Иронијата е во тоа што, тој е негов стан – рече извор близок на двојката.

Диего на Росио и подари дијамантски прстен во текот на летото кога го прославуваше 28-ми роденден. Легендарниот Марадона е 30 години постар од неа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.