На белградскиот пазар во Миријево, семејството Родиќ има своја тезга на која продава пилиња. Родителите на Богдана, Богдан и  Данијела не се секогаш на својата тезга, но нивните работници кажуваат какво смеејство се тие.

Родиќ се прекрасни луѓе, вредни, чесни, добри.Само најдобро можам да кажам за нив. Секогаш и во секое време знаат да излезат во пресрет, и да помогнат и да се најдат кога и да треба – рекла една од нивните вработени.

На соседната тезга Марица Видовиќ, открила што зборува мајка и на Богдана и дали е задоволна од зетот Вељко, но и сваќата Цеца.

Екстра е задоволна и од сваќата и од зетот, и од целото семејство Ражнатовиќ. Момчето е одлично. Кога Богдана работи, тој доаѓа изутрина, пие кафе со родителите на Богдана и оди дома – рекла Марица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.