Еден газда на ресторан во околината на Нови Сад има проблем да ги натера гостите да дојдат во неговиот локал.Причина за тоа, верувале или не е името на објектот.Тој има необично име „Развод брака“. Многумина од суеверие дека ќе им се случи и ним истото не ни помислуваат да влезат, додека пак други кога ќе дојдат до влезот не се осудуваат да зачекорат внатре.

Попусти се убедувањата дека името на кафеаната е само добар штос и оти го видел кога бил на работа во Италија и дека ниту нему ниту на никој од гостите нема да им се случи ништо слично.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.