Крст испишан со молитва на македонски јазик однесоа во Ерусалим македонски граѓани. Тие одржаа литургија на македонски јазик и го оставија крстот, објави Струмица денес.

Тие изјавиле дека никогаш во животот не се чувствувале посреќни и духовно исполнети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.