Наградите од Државната лотарија во последно време најчесто завршуваат во Струмица.Така беше и пред неколку дена кога еден струмичанец освои милион и половина денари или 15.000 евра на популарните автомати.

Сепак се поставува прашањетто дали струмичани се толкави ксметлии или како што вели народот „кој нема среќа во љубовта има во коцката“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.