Кралската принова на жена, чиј идентитет не е откриен, ѝ донесе дури 18.120 фунти. Внукот на жената што го доби облогот се вика Арчи и својата добивка таа планира да ја чува за него.

Во име на Арчи вложив пари бидејќи така се вика мојот внук, кој всушност е роден на ист ден како и принцот. Мислев дека ќе биде забавно да се обложам и мојот Арчи ми донесе среќа, објасни добитничката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.