Секс-скандал го тресе српскиот град Сјеница откако градоначалниот Хазбо Мујовиќ (55) се снимал за време на секс со “плавокоса“ жена, инаку службеничка во општината.

На снимката јасно се гледа градоначалникот, а неколку пати во кадарот тој се појавува гол. Подоцна, камерата го снима сексот со службеничката од почеток до крај.

И покрај што јасно му се гледа лицето, Мујовиќ за српските медиуми негира дека е тој на снимката

-Тоа е лажна снимка. Тоа воопшто не ме занима, што сакате правите. Јас си ја работам работата и друго не ме интересира. Всушност, малку реклама не е на одмет – изјавил Хазбо.

Инаку, ова не била прв секс-скандал во кој се нашол челникот од Сјеница. Имено, пред четири години биле обелоденети разговори со неговата љубовница. Тој тогаш тврдел дека аферата му е подметната, и дека снимките се лажни. Хазбо бил и во афера со малверзација со пари, а во 2018 и бил сменет, но набрзо бил вратен во градоначалничката фотеља во која е се до денеска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.