Српската пејачка Гога Секулиќ денеска на свет го донесе своето прво дете. Како што јавуваат српските медиуми, 41-годишната Секулиќ се породила во приватна болница во Цирих.

Пејачката на социјалните мрежи ја објави првата фотографија од својот син на кого му го дала името Василиј Андреј.

Денес станавме најбогатите луѓе на светот. Ве бакнуваме и сакаме Василиј Андреј, Урош и јас, напишала Гога во коментар на фотографијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.