Една од најатрактивните српски политичарки и членка на Социјалистичата партија на Србија, Маја Павловиќ, заврши на сајт за возрасни. Маја, која е шампионка во бикини-фитнес се појавила на сајтовите на кои се нуди придружба и секси огласи.

Наводно, нејзините слики и биле украдени од социјалните мрежи и од нејзино интервју.

Некој ги украл моите слики од едно интервју и ги искористил. Се обидувам да ги најдам одговорните за овој криминал како би поднела тужба. Ова е пекол. Ми се јавуваат луѓе, ме прашуваа што се случува, а ја не знам за што се работи. Ми го украдоа идентитетот, а среќа во несреќа е што ставиле друг број, кој не е мој, изјавила српската политичарка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.