Познат кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст, а многу познати личности, и од Србија и од регионот, од вчера се збогуваа со него.

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ, денес се збогуваше од Балашевиќ со зборовите:

Среќно патување до ѕвездите. Ти благодарам за стиховите што оставаат голем белег во вечноста, напиша тој на Инстаграм и објави фотографија со стиховите:

„Не вреди да се грижиме деца. Сето тоа е запишано таму некаде горе во ѕвездите“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.