Унгарскиот премиер Виктор Орбан на верниците им го честиташе Божик, по Грегоријанскиот каленадар и тоа со фотографија со својот внук.

Среќен Божиќ, напиша Орбан на Фејсбук, со фотографија на која позира со внукот во прегратка, што предизвика одушевување и возвратни честитки на премиерот и малиот наследник.

На Орбан ова му е четврто внуче, а после три внуки, во семејството летоска стигна и момче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.