На социјалните мрежи кружи видео од забава во кафулиња од ТЦ Бисер во Скопје во сред пандемија, а присутни се млади луѓе, без никакво почитување на мерките и со ладна глава се журкаат, однесувајќи се како вирусот да исчезнал.

Нешто слична беше ситуацијата на почетокот на пандемијата, кога Владата ја прекина учебната година, па најмладите се префрлија по кафулињата и дискотеките, искористувајќи го тој момент на слобода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.