Српската манекенка Алиса Менковиќ и репрезентативецот на Албанија, фудбалерот на Атланта, Берат Џимшити станаа родители.

Веста за приновата на својот официјален инстаграм налог, ја сподели токму клубот за кој Џимшити игра.

Добредојде Лион Арон Џимшити! Првенецот на Алиса и Берат се роди денеска. Честитки за мама и тато од целото црно-сино семејство – порачаа од Атланта.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.