Во текот на изминатива неколку денови докторите од Ургентниот центар во Белград имале еден многу необичен случај и оперативен зафат. Кај нив дошол пациент кој имал силни болки во стомакот.

Тој бил опериран, а од него биле извадени 3 метални лажички, 6 пластични и една четка за заби, јавуваат спрските медиуми.

Веројатно предметите биле во него веќе некое време, па организмот колку-толку се прилагодил на нив, изјавил за РТС еден од докторите кои го лекува пациентот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.