На социјалните мрежи се појави видео од неколку лица во Србија кои играат оро на улица. Во тоа нема ништо чудно, освен што тие со помош на стапови држат дистанца од 2 метри, согласно препораките за физичка дистанца во обид за спречување на ширењето на коронавирусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.