Сопругата на најдобриот тенисер на светот, Јелена Ѓоковиќ, ја сподели тажната вест на социјалните мрежи.

Таа откри дека останале без домашното милениче, кучето Тесла, кое сите го обожавале.

“Моето малечко, мое неодоливо, среќен роденден. Секогаш ќе бидеш во моето срце и ти благодарам што  дел од мене однесе таму каде што припаѓаме сите”, напиша Јелена.

На истиот пост се појави и Новак,  ставајќи тажни емотикони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.