Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарската легенда Коби Брајант, кој почина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија на 43 -годишна возраст, заедно со нејзината ќерка Џиана, моментално се наоѓа во Дубровник, каде што одмара со своите три ќерки и една пријателка.

На својот профил на Инстаграм, Ванеса откри дека причината за нејзиното доаѓање во Дубровник е светски познатата серија „Игра на тронови“, која е снимена на хрватското крајбрежје и во која Дубровник беше главната локација во серијата.

Ги однесов децата во градот од „Игра на тронови“. Коби и дозволи на Наталија да замине на патување во Хрватска со својата класна во средно училиште, но тој беше откажан поради коронавирус. На крајот на краиштата, се обидов да ја натерам Наталија да го посети.

„Прекрасно е“, напиша Ванеса.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.