Сопругата и ќерката на премиерот Зоран Заев, Зорица и Александра се на празнично патување во Германија, објавува Плусинфо.

Александра објави фотографија со мајка си на својот профил на Инстаграм. Според фотографиите, очигледно е дека уживаат во прекрасниот празнично украсен Франкфурт, пишува порталот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.