Во Србија вечерва во 9. коло од играта Лото беше извлечена седумка а добитникот ќе инкасира три милиони евра, објави Државната лотарија на Србија.

Добитната комбинација беше: 5, 9, 15, 19, 22, 33, 34.

Како што пренесуваат белградските медиуми, билетот е уплатен во Белград, кај Чукарица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.