Таа е полу Македонка, полу Бугарка и повеќе од пет години живее и работи во Дубаи. Пред да замине во луксузната метропола се занимавала со мода, била дел од едно познато реалити шоу  и гордо го носела епитетот стралета.

Нејзиното име е Драгана Спасовска која вели дека во Дибаи и оди одлично и дека таму се запознала со многу светски ѕвезди меѓу кои и Роналдињо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.